Pielgrzymka do Grecji
Samolotowo - autokarowa
21-30.09.2019r.
koszt: 1450zł + 300 Euro
+120 Euro wejścia płatne na miejscu u przewodnika

 


zaliczka: 1450zł.

 

1 dzień 21.09 (sobota)

  • 4:30 pakowanie, 4:45 - wyjazd z Polski. Msza święta w Sanktuarium Krwi Chrystusa, w którym znajdują się Relikwie Krwi Chrystusa. Obiad przy granicy w Polsce. Przejazd do Belgradu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

 

2 dzień 22.09 (niedziela)

  • Śniadanie. Przejazd do Kawali. Msza Święta. Zwiedzanie starożytnego miasta portowego, gdzie św. Paweł postawił pierwsze kroki na kontynencie europejskim: port, pomnik Apostoła, twierdza turecka, akwedukt Sulejmana. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

3 dzień 23.09 (poniedziałek)

  • Śniadanie. Przejazd do Filippi – miejsca, gdzie święty Paweł ochrzcił pierwszą kobietę w Europie, Lidie. Msza Święta. Zwiedzanie podziemnych pomieszczeń, gdzie uwięziony był Paweł wraz z towarzyszem Sylasem oraz współczesnej kaplicy. Przejazd do Salonik. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

4 dzień 24.09 (wtorek)

  • Śniadanie. Zwiedzanie Salonik, miasta, gdzie urodzili się święty Cyryl i Metody: Bazylika św. Demetriusza, łuk triumfalny Galeriusza, Białą Wieża oraz łaźnie tureckie. Przejazd do Verii – starożytnej Berei. Zwiedzanie miasta. Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień 25.09 (środa)

  • Śniadanie. Zwiedzanie prawosławnych, średniowiecznych klasztorów zawieszonych między niebem a ziemią: Wielki Meteor – najstarszy i najważniejszy, założony przez św Atanazego, klasztor żeński – Agios Stefanos. Przejazd do Delf. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień 26.09 (czwartek)

  • Śniadanie. Zwiedzanie Delf, stanowiska archeologicznego, miejsca, gdzie znajdowałą się słynna wyrocznie Apolla. Przejazd do Ossios Loukas – klasztoru św Łukasza, jednego z najwspanialszych zabytków średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 dzień 27.09 (piątek)

  • Śniadanie. Zwiedzanie Aten: katedra św. Dionizego Areopagity, Akropol, Areopag – gdzie przemawiał św. Paweł, Plaka – najstarsza dzielnica miasta, parlament, zmiana warty pod Pałacem Prezydenckim. Przejazd do hotelu w Lutraki. Obiadokolacja i nocleg.

 

8 dzień 28.09 (sobota)

  • Śniadanie. Przejazd do Koryntu. Po drodze krótka przerwa nad Kanałem Korynckim, łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim Zakwaterowanie Zwiedzanie pozostałości starożytnego miasta Korynt: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros, gdzie znajduje się najlepiej zachowany antyczny teatr. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień 29.09 (niedziela)

  • Śniadanie. Czas wolny na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

 

10 dzień 30.09 (poniedziałek)

  • Śniadanie. Czas wolny. Około 11:00 wyjazd w kierunku lotniska w Atenach. 12:40 odprawa. 15:45 przelot do Polski. Lądowanie 17:20 .