PIELGRZYMKA     

 SANKTUARIUM  MATKI BOZEJ z GUADELUPE

  12 dni   4.09-15.09.2019

 

Cena 3900zł + 1100 USD

cena przy grupie 45-50 osób

Cena 3900 zł + 1200 USD

Cena przy grupie 35 – 44 osób

Harmonogram wpłat:

Płatności

  • 1900 zł.  – 15 luty  2019 r.
  • 2000 zł.  – 15 kwietnia 2019 r.
  • 1100 USD płatne do 15 czerwca 2019r

 

DZIEŃ 1: 04.09

Przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 2: 05.09

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

 

DZIEŃ 3: 06.09

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, gdzie znajdują się sławne „pływające ogrody”. Rejs gondolami w rytm muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg.

 

DZIEŃ 4: 07.09

Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

 

DZIEŃ 5: 08.09

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Tehuantepec.

 

DZIEŃ 6: 09.09

Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religii szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

 

DZIEŃ 7: 10.09

Śniadanie. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque.

 

DZIEŃ 8: 11.09

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Uxmal.

 

DZIEŃ 9: 12.09

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

 

DZIEŃ 10: 13.09

Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

 

DNI 11: 14.09

Odpoczynek all inclusive.

 

DZIEŃ 12: 15.09

Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún i wylot z Meksyku.

 

CENA ZAWIERA:

- hotele 4-5*, według lokalnej kategorii

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Cancun

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku w części objazdowej

- ubezpieczenie II filar TFG

- ubezpieczenie podstawowe koszty leczenia do 40 000 Euro, NNW 15 000 zł, Bagaż 1000 zł, (jest możliwość zwiększenia kosztów ubezpieczenia za dodatkową opłatą.)

 

CENA NIE ZAWIERA:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- dopłata do pokoju jednoosobowego 320 USD

- ubezpieczenia dobrowolnego od kosztów rezygnacji  z pielgrzymki 250zł

  a przy chorobach  przewlekłych 550zł – ubezpieczenie musi być zawarte do 5 dni  

  od pierwszerj wpłaty zaliczki i jest ważne do dnia wyjazdu

- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 17zł dzienie

 

PROPONOWANE  HOTELE:

Miasto Meksyk: Royal Zona Rosa

Oaxaca: Hacienda La Noria

Tehuantepec: El Calli

San Cristobal: Catedral

Palenque: Villas Kin Ha

Uxmal: Hacienda

Merida: Residencial

Cancun: Blue Bay Grand Esmeraldas

Płatności

 

 

Gabriel Mir Monika Zawadzka

Ul. Derkaczy 69 m 2 

04-963 Warszawa

 

Bank Pekao S.A.

Konto Złotówkowe

PL 85 1240 1095 1111 0010 8604 7909

 

 

Konto Dolarowe

USD 06 1240 1095 1787 0010 8604 8414

 

 

 

 

Biuro Gabriel Mir posiada wszelkie zezwolenia potrzebne do prowadzenia działalności:

  • Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego o nr 1954
  • Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej na państwa europejskie i pozaeuropejskie

Przedmiotem gwarancji jest:

  • pokrycie kosztów powrotu klientów z imprezy turystycznej do miejsca wyjazdu lub planowanego powrotu w wypadku gdzy Wnioskodawca wbrew obowiązkowi nie zapewnia tego powrotu
  • pokrycie zwrotu wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imp-rezę turystyczną w wypadku gdy z przyczyn dotyczących Wnioskodawcy lub osób które działają w jego imieniu  impreza turystyczna nier zostanie zrealizowana
  • pokrycie zwrotu części wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną, odppowiadającą części imprezy turystycznej, która nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących Wnioskodawcy lub osób które działają w Jego imieniu stosownie do ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. O usługacgh turystycznych.

 

Biuro Gabriel Mir odprowadza obowiązkowe składki za każdego Podróżnego do II Filaru Ubezpieczeniowego – TFG.