Program do pobrania              Ważne informacje

 

Harmonogram wpłat :

1 wpłata 1000 zł do końca grudnia

2 wpłata 1000 zł do 30 kwietnia 2018r

3 wpłata 1500 zł do 15  lipca

130 USD  zbierane na miejscu po przylocie do Izraela.

 

Dzień 1, 19.09     PRZELOT DO IZRAELA

Msza święta o 11:30 w Kościele św. Wita w Karczewie 12:30 wyjazd autokarem na lotnisko 13:30 odprawa   i wylot do Izraela o 16:40 Po wylądowaniu ok. 21:30 i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 2, 20.09 (pt)        NAZARET – KANA – GÓRA TABOR  

Śniadanie. Zwiedzanie NAZARETU: kościół św. Józefa i Bazylika Zwiastowania – największa chrześcijańska bazylika na Bliskim Wschodzie, gdzie wedle tradycji Archanioł Gabriel przekazał Maryi, że została wybrana przez Boga na matkę jego syna. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zmieniając wodę w wino. Wjazd na GÓRĘ TABOR do kościoła Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

Dzień 3, 21.09     G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM - AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁWIEŃSTW, gdzie Jezus wybrał apostołów. Przejazd do TABGHY – miejsca cudownego rozmnożenia chleba i ryb, gdzie Jezus przekazał św. Piotrowi władzę nad Kościołem. Rejs po Jeziorze Galilejskim (opcjonalnie możliwość skosztowania wyjątkowego dania – ryby św. Piotra – ok. 20 USD/os). Przejazd do KAFARNAUM z ruinami starożytnej synagogi z II w. p.n.e., gdzie nauczał Jezus. Przekroczenie granicy z Jordanią, przejazd do Ammanu, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 4, 22.09     AMMAN - MADABA – G. NEBO         

Śniadanie. Przejazd przez Amman. Przejazd do miasta mozaik – MADABY, wizyta w kościele św. Jerzego z największą na świecie mozaiką podłogową przedstawiającą Ziemię Świętą. Dalej droga prowadzi na GÓRĘ NEBO – święte miejsce, gdzie zmarł i został pochowany Mojżesz. Z góry rozpościera się wspaniały widok na Ziemię Obiecaną – dolinę Jordanu i Morze Martwe. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Petry, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 5, 23.09     PETRA       

Śniadanie. Zwiedzanie PETRY – ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków, ponownie odkrytej dla świata w 1812 r. przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Petra znajduje się pod patronatem UNESCO, a od 2007 r. jest również na liście siedmiu nowych cudów świata. Spacer mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu wąskim wąwozem Siq. Na ścianach wąwozu można podziwiać liczne malowidła i płaskorzeźby. Po wyjściu z wąwozu zwiedzanie: Wielki Skarbiec, gdzie kręcono jeden z odcinków filmu o przygodach Indiany Jonesa, katakumby królewskie, rozległy amfiteatr rzymski, brama Themenos i miejsce składania ofiar. Przejazd na granicę z Izraelem       i przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg. W miarę możliwości czasowej Betania (wstęp                 5 szekli/os).

 

Dzień 6, 24.09     BETLEJEM – EIN KAREM – G. SYJON      

Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Narodzenia, gdzie przyszedł na świat Jezus, kościół św. Katarzyny – największy na świecie, skąd co roku na cały świat transmitowana jest pasterka, Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Przejazd do JEROZOLIMY, świętego miejsca trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, bogatego w synagogi, kościoły i meczety. Zwiedzanie: G. Syjon z Wieczernikiem, Grobem Króla Dawida oraz kościołem Zaśnięcia NMP, następnie Ein Karem – Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety oraz św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjechania na wycieczkę „Jerozolima nocą”  (dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą miasto z G. Skopus, Ściana Płaczu nocą oraz Menora i Knesset) – dodatkowo płatne ok. 25 USD/os

 

Dzień 7, 25.09     JEROZOLIMA      

Śniadanie. Góra Oliwna ze wspaniałym widokiem na całe miasto i błyszczącą w słońcu złotą Kopułą na Skale. Następnie nawiedzenia kościołów: Pater Noster, Kopuły Wniebowstąpienia, Dominus Flevit oraz Bazyliki Agonii w Ogrójcu. Wejście przez Bramę św. Szczepana na Stare Miasto. Nawiedzenie kościoła św. Anny i sadzawki Betesda a następnie Via Dolorosa – Droga Krzyżowa wiodąca na Golgotę do Bazyliki Grobu Pańskiego. Ściana Płaczu – najważniejsze miejsce wszystkich Żydów, gdzie o każdej porze dnia zbierają się tłumy wiernych i turystów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.. 

 

Dzień 8, 26.09     ODLOT      

Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do Polski ok. 11:25.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Powrót autokarem do Karczewa

 

 

  Świadczenia:

- na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

- polskojęzyczny przewodnik*,

- 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką.

- wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu)

- taksówki na Górę Tabor

- prom po Jeziorze Galilejskim

- codzienne Msze święte