Kilka słów...

 

Kilka słów o nas…

 

         Wiele lat temu, kiedy mój świętej pamięci mąż był w Medjugoriu otrzymał piękny znak od Boga. Na zdjęciu figury Matki Bożej z Góry Objawień, które wykonał o zachodzie słońca, pojawiło się piękne serce – serce w dłoniach Matki Bożej. Dla Piotra było to potwierdzenie Jego pragnień czyli otworzenia biura pielgrzymkowego, by móc prowadzić ludzi do Maryi – do małej wioski Medjugorje gdzie Bóg przemienił Jego życie i  życie całej naszej rodziny. Staraliśmy się zawsze by pielgrzymi czuli się z nami jak w rodzinie. Staraliśmy się tak ułożyć plan pielgrzymki by mieli czas na modlitwę, czas dla siebie, czas dla innych ale także czas odpoczynku w pięknych zakamarkach Bośni i Chorwacji ( morze, wodospady, basen- zwłaszcza dzieci ). Nasze życie małżeńskie i rodzinne zawsze było połączone z tym miejscem. A Matka Boża Medjugorska prowadziła nas różnymi drogami.

Pewne jest to, że zawsze była z nami – zwłaszcza w tych trudnych momentach.

 

        Kto pielgrzymował z nami - zwłaszcza w tych ostatnich latach wie, jak Piotr ukochał to miejsce i ostatkiem sił między chemiami robił wszystko by tam pojechać. Ludzie, których poznaliśmy na tej pielgrzymkowej drodze stali nam się przyjaciółmi, najlepszymi na świecie. I za ich wsparcie z serca dziękuję. To oni przyczynili się do tego, że wraz z piątką dzieci, którymi Bóg obdarzył mnie i Piotra daliśmy radę przetrwać najtrudniejsze chwile a mi dali siłę iść do przodu…

 

       28 maja 2021. r Piotr odszedł do Domu Ojca. Pięknie przygotowany na spotkanie z ukochaną Maryją. Wszelkie wydarzenia, które miały miejsce w czasie poprzedzającym śmierć męża a także po niej uważam za przecudowne działanie Boga i opiekę Matki Bożej.

      Wierzę, że Piotr pielgrzymuje z nami cały czas a mnie wspiera w tym, bym się nie poddawała, nie bała i kontynuowała to dzieło…  

 

Organizujemy pielgrzymki – zwłaszcza do Medziugorja. Z tym miejscem mocno związaliśmy nasze serca, a Maryi zawdzięczamy przemianę naszego życia. Bardzo więc pragniemy, żeby każdy człowiek odczuł miłość Matki. Pragnienie to stanowi jedną z naszych motywacji – powód dla którego zdecydowaliśmy się organizować pielgrzymki, zwłaszcza do Medziugorja.

 

    Na każdej z naszych pielgrzymek jest kapłan. Nie mieliśmy jeszcze pielgrzymki, na której brakowałoby księdza. Nawet w ostatniej chwili ale zawsze zjawiał się ksiądz, który jak wierzymy miał się znaleźć na danej pielgrzymce i służyć pielgrzymom swoją posługą kapłańską. Obecność księdza jest dla nas niezmiernie ważna... Oni także stali nam się przyjaciółmi. Wielu z nich jeżdzi z nami od lat... Bardzo dziękuję za nich Bogu.

 

Piloci:

 

     Przeważnie są to osoby z różnymi doświadczeniami życiowymi, którzy dzielą się swymi świadectwami nawrocenia z pielgrzymami. Na tym mi najbardziej zależy by z sercem podchodzili do pielgrzymów i im służyli czasem, rozmową, świadectwem.

Przez te lata było ich wielu. Z serca dziękuję wszystkim. Kochani, warto ich poznać (:

 

Co jeszcze…

 

     Jest płyta " Miłość" - kawałek naszego życia małżenskiego i rodzinnego opowiedziany z mojej perspektywy i odczuć. Jestem autorką wszystkich tekstów i melodii. Aranże wykonał Arek, któremu bardzo dziękuję. A wszystkich chętnych do zakupienia i posłuchania piosenek w stylu pop - rock (: zapraszam do kontaktu mailowego.

 

Nasza firma oferuje:

  • organizowanie pielgrzymek krajowych i zagranicznych
  • usługi turystyczne krajowe i zagraniczne

 

Skończyłam edukację początkową z reedukacją, jednak życie tak się ułożyło że wraz z mężem zaczęliśmy prowadzic biuro pielgrzymkowe, po jego śmierci postanowiłam kontynuowac to dzieło...

 

Do Medziugorja zaczęłam jeżdzic już jako nastolatka. To miejsce mnie zachwyciło. Jest jak drugi dom, w którym czuję się po prostu dobrze.

Najbardziej ujęły mnie Adoracje Najświętszego Sakramentu prowadzone w sposób tak bardzo prosty, urozmaicony przepięknymi kanonanami. Wschody słońca na Górze Kriżevac, zachody na Podbrdo, przepiękne świadectwa.....

 

         Zapraszam na pielgrzymowanie z Gabriel Mir.

 

 

                                                                         

 

Monika Zawadzka